Forgot password?

Didėjantis nemokumo atvejų skaičius: didžiausių draudikų prognozės

2023-05-15

Pasaulio ekonomika susiduria su iki šiol neregėtomis nemokumo augimo tendencijomis, kadangi įmonės stengiasi atsigauti nuo pandemijos sukeltų finansinių sunkumų. Šiame straipsnyje pateikiame trijų didžiausių draudikų - "Allianz Trade", "Coface" ir "Atradius" - parengtų bankrotų apžvalgų santraukas, kuriose išsamiai aptariama nemokumo situacija pasaulyje. Įmonės, įdiegusios tinkamas verslo apsaugos priemones Credeo pagalba, gali saugiau pereiti šiuos sudėtingus laikus.

 

"Coface": paaugęs nemokumo atvejų skaičius Vidurio ir Rytų Europoje

"Coface" apžvalgoje atskleidžiama, kad 2022 m. Vidurio ir Rytų Europoje (VRE), įskaitant Lietuvą, dėl aukštų energijos ir žaliavų kainų, palūkanų normų kilimo, infliacijos ir neapibrėžtumo, susijusio su karu Ukrainoje, didėjo įmonių nemokumo atvejų skaičius. Vidurio ir Rytų Europos regione, kurį smarkiai paveikė Covid-19 pandemija ir karas Ukrainoje, padaugėjo įmonių nemokumo atvejų visuose sektoriuose, pavyzdžiui, energijai imliose pramonės šakose, statyboje ir mažmeninėje prekyboje. Nors ataskaitoje neskiriama dėmesio specifiškai Lietuvai, bendros VRE  tendencijos leidžia spėti, kad Lietuvos įmonės gali susidurti su panašiais iššūkiais, galinčiais turėti įtakos jų mokumui ir lemti didesnį nemokumo atvejų skaičių.

Išsamiau: https://www.cofacecentraleurope.com/News-Publications/News/Numerous-challenges-for-companies-in-CEE-result-in-an-increased-number-of-insolvencies

 

"Allianz Trade": 2023 ir 2024 m. didės nemokumo atvejų skaičius visame pasaulyje

"Allianz Trade" parengtoje pasaulinėje nemokumo ataskaitoje prognozuojama, kad 2023 m. ir 2024 m. verslo nemokumo atvejų gerokai padaugės: 2023 m. nemokumo atvejų skaičius pasaulyje padidės +21 %, o 2024 m. - +4 %, tačiau vis tiek išliks žemesnis nei iki pandemijos buvęs lygis. Tikimasi, kad Europos šalyse nemokumo atvejų gerokai padaugės: Prancūzijoje - +41 %, Jungtinėje Karalystėje - +16 %, Vokietijoje - +22 %, Italijoje - +24 %, o JAV dėl smarkaus ekonomikos sulėtėjimo ir griežtesnių kreditavimo sąlygų nemokumo atvejų padaugės +49 %. 

Pagrindiniai nemokumo didėjimą lemiantys veiksniai yra lėtesnis ekonomikos augimas, padidėjęs spaudimas pelningumui, silpnesni grynųjų pinigų rezervai ir griežtesnės ilgalaikės finansinės sąlygos, kurios labiausiai veikia statybos, mažmeninės prekybos ir paslaugų sektorius. Nors Lietuva konkrečiai neminima, šios pasaulinės tendencijos gali paveikti Lietuvos rinką ir pagrindinius prekybos partnerius, todėl įmonės turi stebėti didėjantį nemokumo lygį ir mažinti riziką.

Išsamiau: https://www.allianz-trade.com/en_global/news-insights/news/allianz-trade-insolvency-report.html

 

Atradius: nemokumo lygio normalizavimas ir regioninės perspektyvos

Atradius ataskaitoje teigiama, kad 2023 m. dėl tolesnio pandemijos stabilizavimosi ir "zombių" įmonių bankroto smarkiai padaugės pasaulinių nemokumo atvejų. Tai bus sąlygota  to, kad 2022 m. nemokumo atvejų padaugėjo 9 % dėl Covid fiskalinės paramos paketų nutraukimo ir laikinų nemokumą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų panaikinimo. Ataskaitoje teigiama, kad dauguma šalių vis dar grįžta prie iki pandemijos buvusio nemokumo lygio, o kai kuriose šalyse nemokumo atvejų padaugėjo labiau nei kitose. 2024 m. perspektyvos yra labiau nevienareikšmės, nes daugelyje rinkų nemokumo atvejų pradės mažėti arba išliks nepakitę. Vis dėlto manoma, kad ateinančiais metais įmonėms ir toliau bus sudėtinga dėl to, kad nebus tokios pat vyriausybės paramos ir gerokai sugriežtės finansavimo sąlygos.

Išsamiau: https://group.atradius.com/publications/economic-research/insolvencies-increase-sharply-as-normality-returns.html?utm_source=linkedin&utm_medium=social-media&utm_campaign=er_2023_insolvency1

 

Apsaugokite savo verslą Credeo pagalba

Prekinio kredito draudimas gali būti vertinga priemonė verslui šiais neapibrėžtais laikais, nes apsaugo nuo rizikos, kad klientai nesumokės. "Credeo" siūlo specialiai pritaikytus prekinio kredito draudimo sprendimus, kurie gali užtikrinti lankstumą ir galimybę prisitaikyti prie kintančios ekonominės situacijos. Be to, tarptautinėje prekyboje dalyvaujančioms įmonėms "Credeo" eksporto draudimo sprendimai gali padėti sumažinti su užsienio sandoriais susijusią riziką ir užtikrinti sklandžią bei saugią tarptautinę veiklą.

Be to, skolų išieškojimo ir kreditų valdymo paslaugos yra labai svarbios užtikrinant įmonių finansinį stabilumą. Veiksminga skolų išieškojimo praktika padeda susigrąžinti nesumokėtus mokėjimus, o kreditų valdymas padeda įvertinti potencialių klientų kreditingumą, taip sumažinant nemokėjimo tikimybę.

Prekybos finansavimo sprendimai taip pat gali padėti įmonėms augti, nes suteikia reikalingų lėšų net ir esant ekonominiam neapibrėžtumui. "Credeo" gali padėti įmonėms pasinaudoti visapusiškomis rizikos valdymo paslaugomis, įveikti ekonomikos iššūkius po pandemijos ir tapti stipresnėmis nei bet kada anksčiau.