Forgot password?

Kreditų draudimo brokeris - 20 metų kelionė su ICBA

2024-04-22

Prieš du dešimtmečius, 2004-ųjų kovo mėnesį, kuomet Lietuva stiprino savo pozicijas pasaulio žemėlapyje, nedidelė, tačiau ambicijų kupina įmonė iš Lietuvos- Kreditų draudimo brokeris - išdrįso žengti lemtingą žingsnį, kuris reikšmingai pakeitė jos veiklos kursą. Tai buvo narystė International Credit Brokers Alliance (ICBA), kuri atvėrė duris į tarptautinę kreditų draudimo rinką ir suteikė galimybę augti kartu su geriausiais.

Žvelgiant iš 20-ies metų perspektyvos, širdį užlieja pasididžiavimas, kad ICBA tapo didžiausia specializuota kreditų draudimo brokerių organizacija pasaulyje, o Kreditų draudimo brokeris - vienas iš jos strateginių partnerių. Tai buvo kelias, kupinas iššūkių, atradimų ir nepamirštamų akimirkų, leidusių įmonei tapti kreditų draudimo rinkos lydere ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione.

Atsimenu, kaip 2004-aisiais, likus vos keliems mėnesiams iki datų, kai Lietuva tapo NATO ir ES nare, mes, Kreditų draudimo brokerio komanda, supratome, kad norint išlikti konkurencingais ir siūlyti klientams naujausias paslaugas, būtina išplėsti veiklą tarptautiniu mastu. Mano kolega ir partneris Gintautas Gudeika atkreipė dėmesį į ICBA, kurios misija ir tikslai sutapo su mūsų vizija. Norėdami pasiūlyti savo klientams naujausias kreditų draudimo paslaugas ir inovatyvius sprendimus, turėjome peržengti savo šalies sienas. Taip gimė idėja tapti ICBA dalimi.

Su tuometiniu kolega Mintautu Miškiniu nusprendėme žengti pirmą žingsnį - pateikti paraišką narystei. Netrukus sulaukėme kvietimo atvykti į Briuselį pristatyti savo įmonę ir viziją. Kelias dienas, o taip pat vakarus, su Mintautu ir visa komanda kūrėme pristatymą, kuriame atskleidėme ne tik Kreditų draudimo brokerio potencialą, bet ir Lietuvos kreditų draudimo rinkos galimybes.

Į Briuselį išvykome dviese, aš ir partneris Raimondas Sklėnys, buvome pilni jaudulio ir nežinios - ar pavyks įtikinti ICBA narius, kad esame verti būti tarptautinės komandos dalimi? Prisimenu, kaip prezentacijos metu labai jaudinausi ir balsas drebėjo, tačiau mūsų entuziazmas ir profesionalumas neliko nepastebėti. Tą lemtingą 2004-ųjų kovo 18-ąją tapome oficialiais ICBA nariais, aplenkdami net savo šalį, kuri po 11 dienų prisijungė prie NATO, o gegužės 1-ąją tapo Europos Sąjungos nare.

Būdami ICBA dalimi, turėjome galimybę prisidėti prie organizacijos plėtros, pasidalinti savo patirtimi su kitomis narėmis, įgyti patirties iš jų sėkmės istorijų ir kartu kurti geresnę, kokybiškesnę kreditų draudimo paslaugą. Mūsų narystė ICBA ne tik suteikė mums tarptautinį pripažinimą, bet ir padėjo sustiprinti lyderių pozicijas kreditų draudimo srityje Lietuvoje, o taip pat Latvijoje ir Estijoje.

Šiandien, švęsdami savo narystės ICBA 20-metį, su pasididžiavimu galime teigti, kad esame šios nuostabios organizacijos dalis. Kartu su partneriais iš viso pasaulio ir toliau kuriame kreditų draudimo ateitį, remdamiesi pamatinėmis vertybėmis - profesionalumu, inovacijomis ir atsakomybe. Juk tokia ir buvo mūsų vizija prieš 20 metų, tokia ji išlieka ir dabar.