Forgot password?

5 žingsniai efektyviau valdant pirkėjų mokėjimus

2022-09-19

Ar susimastėte, kas yra DIDŽIAUSIAS įmonės balansinis TURTAS? Gautinos sumos - tai ne tik skaitinė eilutė, kurią visad norisi matyti teigiamą ir augančią, bet ir svarbiausia pinigų srauto generavimo priemonė, kuri leidžia inertiškai funkcionuoti- atsiskaityti tiek su tiekėjais, tiek su kreditoriais.

Dauguma įmonių būną šokiruotos, gavusios pranešimą, kad jų klientas tapo nemokus ir negalės įvykdyti savo įsipareigojimų.

Šito galima išvengti pasinaudojus vidiniais įmonės resursais bei pasitelkus išorines priemones, kurios apsaugos jūsų verslą nuo blogų skolų ateityje.

Credeo siūlomi žingsniai:

  1. Naujo kredito nustatymas – patyrusių specialistų pagalba pasitikrinkite, kad kredituodami naują klientą, naudojate veiksmingas kreditavimo sistemas bei įsitikinkite ar nuolat atrandami nauji sprendimai, nepagerintų ir jūsų kreditavimo procedūrų.
  2. Pardavimo sąlygos – įsitikinkite, kad jūsų pardavimo sutarčių sąlygos yra atnaujintos ir leidžia atgauti prekes arba nesumokėtas sumas, kai jūsų klientas vėluoja.
  3. Vėluojančių sumų išieškojimas – esant vėluojantiems mokėjimas, įsitikinkite, kad turite aiškias ir patikimas pradelstų skolų išieškojimo procedūras.
  4. Papildomi saugikliai – įvertinti galimybę gauti papildomus saugiklius bei priemones ne tik naujų, bet ir esamų rizikingesnių klientų įsipareigojimams užtikrinti, tokias kaip likvidaus turto (nekilnojamo) įkeitimas, banko garantijos, asmeninis vadovo/savininko laidavimas, pagrindinės įmonės laidavimas.
  5. Prekinių kreditų draudimas – už sąlyginai mažą procentą (paprastai nuo 0,1% iki 0,6% pardavimų kreditan apimčių) apdrausite iki 90 % sąskaitos faktūros sumos jūsų kliento nemokumo atveju.