Forgot password?

Įžvalgos

Ekspertų įžvalgos apie įmonių kreditų rizikos valdymą, pasaulines tendencijas ir jų svarbą verslui.

2022-12-02

Išieškoti ar pamiršti?

2022-11-19

Kreditų draudimo apsaugos galiojimas esant Nuosavybės teisių į prekes išlaikymo sąlygai (ROT)

2022-10-19

Kaip atpažinti nemokius klientus?

2022-10-17

Sukčiavimo prevencija

Jūs savo sunkiu darbu pasiekėte verslo aukštumų. Tačiau yra rizika, kad į jūsų už-dirbtus pinigus pasikėsins sukčiai. Neturėkime iliuzijų, kad sukčiai gali kėsintis tik į kitus. Juk ir Jūsų įmonėje gali būti atsitikti, kad klaidą padarys pervargęs apskaitos darbuotojas ar pardavėjas, kuriam iki plano trūksta tik vieno pardavimo. Geriau daryti išvadas iš svetimos patirties, nei skaičiai mokytis iš savo klaidų.

2022-09-26

Credeo klientams pristato naują pirkėjų rizikų vertinimo įrankį „RiskPlanner“

Credeo komanda, klientams teikianti kompleksines kreditų rizikų valdymo paslaugas, pristato naują įrankį, padėsiantį sekti, vertinti ir analizuoti pirkėjų rizikas, „RiskPlanner“.

2022-09-19

5 žingsniai efektyviau valdant pirkėjų mokėjimus

2022-09-11

Suspaustos spyruoklės smūgio belaukiant

2022-07-29

Prekinių kreditų draudimo 101

2021-09-13

Kas bus pasibaigus įmonių skolų „užšaldymui“: atsigavimas ar skolų liūnas?

Romualdas Trumpa, „Credeo“ rizikos vertinimo vadovas

2021-09-13

Ar ir dabar bus tie geri laikai, kai atsiranda blogos skolos?

Romualdas Trumpa, „Credeo“ rizikos vertinimo vadovas

2021-07-19

Prekinių kreditų draudimas smulkiajam verslui: ar verta?

Vienas iš populiariųjų mitų, kad prekinių kreditų draudimas skirtas tik didelėms įmonėms, kurios gali sau leisti mokėti didžiules draudimo įmokas. Tačiau ši paslauga turėtų būti kaip tik aktuali ir mažoms įmonėms, kurioms net vieno pirkėjo nemokumas gali padaryti neatitaisomą žalą. Apie tai, kodėl verta investuoti į prekinių kreditų draudimą, bei kokias papildomas paslaugas jos gauna, pasakoja „Credeo“ projektų vadovė Laura Kabašinskaitė.

2021-06-30

Tikėjimas skolų išieškojimo mitais – finansinės gerovės rizika

Tiek dideliems, tiek ir smulkiems verslams laiko resursai yra labai svarbūs. Pasitelkus profesionalius skolų išieškotojus, visą laiką galima orientuoti į tiesioginės veiklos vykdymą. Tačiau dėl žinių trūkumo apie skolų išieškojimą,  nemažai verslininkų nesiryžta imtis priemonių. Klaidingas įsivaizdavimas įmonei atneša papildomus nuostolius, sugadintus santykius su klientais ir didelį laiko praradimą. Apie tai, kokie rinkoje egzistuoja skolų išieškojimo mitai, pasakoja ir juos paneigia „Credeo“ teisininkė – skolų valdymo ekspertė Asta Zmitravičienė.

2021-06-03

Prekinių kreditų draudimas: investicija, valdanti rizikas

Pandemijos laikotarpis parodė, kad prekinių kreditų draudimas yra gera apsaugos priemonė, padedanti suvaldyti rizikas, kylančias iš pirkėjų nemokumo. Į jį reikia investuoti esant ekonominiam pakilimui, o ne nuosmukiui, nes tik tada draudimo bendrovės suteikia tiek geresnes sąlygas, tiek didesnę apsaugą.

2021-05-24

Nemokių įmonių ironija: sąskaitomis naudojasi, bet skolų nemoka

Skolų išieškojimo specialistai pastebi, kad šiais metais vis daugėja įmonių, besikreipiančių dėl restruktūrizavimo ir bankroto bylų iškėlimo procedūrų. Dalyje įmonių stebimas ir darbuotojų skaičiaus mažėjimas, keičiami įmonių pavadinimai arba akcijos parduodamos asmenims, kurie tampa jau praktiškai nebeveikiančių įmonių direktoriais.

2021-04-27

Skolų valdymo dilema: laukti ar imtis priemonių?

Klientas vėluoja atsiskaityti, tačiau vietoj mokėjimo prognozės – tik pasiteisinimas pandemijos sukeltomis problemomis. Tokia situacija yra tipinė šių dienų realija, daugumai kelianti klausimą, kaip elgtis: būti draugišku kitam, laukti tikintis, kad viskas išsispręs savaime, ar visgi imtis kažkokių priemonių? Skolų išieškojimo specialistų praktika rodo, kad dažniausiai perduodamų administruoti skolų pradelsimas yra apie 30-180 d. Pasitaiko atvejų, kai tenka dirbti net su 2 ar 5 metų senumo skolomis.

2021-03-31

Įmonių apklausa: prekinių kreditų draudimas reikalingas ne tik dėl ramaus miego

2021-03-05

Kredito rizikos vertinimas neapibrėžtumo zonoje

COVID-19 pandemija yra didelis sukrėtimas ekonomikai. Tai tarsi karas, kurio metu sprendimai priimami neturint pilnos informacijos.  Kaip apie II pasaulinį karą iki šiol rašomos monografijos ir kuriami filmai, taip ir apie pandemijos poveikį ekonomikai bus rašomi moksliniai straipsniai ir disertacijos.

2021-03-02

Lietuvos verslas bręsta ir įvertina kreditų draudimo naudą

2020-12-02

„Kreditų draudimo brokeris“ pradeda veikti kaip „Credeo“: konsoliduoja paslaugas

„Kreditų draudimo brokeris“ keičia prekių ženklą ir nuo šiol vadinsis „Credeo“. Bendrovė konsoliduoja su kreditų draudimu, prekybos finansavimu, skolų išieškojimu bei kreditų rizikos valdymu susijusias paslaugas, kurias seniau teikė per susijusias bendroves. Šis pokytis susijęs ir su kompanijos planais tarptautinėje rinkoje.

2020-11-24

Naujausios išorinio finansavimo tendencijos Lietuvoje: automatizuoti procesai ir netikėtos partnerystės

Įmonėms sparčiai plečiant veiklos apimtis būtina užsitikrinti nuolatinę apyvartinių lėšų cirkuliaciją. Tai ypač aktualu smulkiajam bei vidutiniam verslui, tiesiogiai priklausančiam nuo kiekvieno kliento atsiskaitymo. Verslams ieškant, kaip sustyguoti esamus pinigų srautus ir išsiderėti palankiausias finansavimo sąlygas, per paskutinius kelerius metus radosi alternatyvių finansuotojų, kurie pasiūlė lankstumą ir greitį. Naujausias išorinio finansavimo tendencijas šalyje ir tai, kaip jas koregavo karantinas, aptaria „Credeo“ ekspertė.

2020-07-23

Nemokumas – nuosprendis ar išsprendžiama problema?

Nemokumas – verdiktas, kuris įprastai reiškia kelio pabaigą. Susidūrus su negalėjimu atsiskaityti su kreditoriais Lietuvoje paprastai skelbiamas bankrotas. 2019 metais pradėti bankroto procesai 1608 įmonės, o dėl restruktūrizacijos teisme svarstytos tik 32 bylos. Europos Komisijos iniciatyva šis santykis turės keistis.