Forgot password?

Lietuvos verslo sveikata. Tyrimas

Šis tyrimas šiandien, kai gyvename ant ekonominės krizės slenksčio, yra geras barometras suprasti, kiek stipri yra mūsų ekonomika ir kaip privatus sektorius yra pasiruošęs ar nepasiruošęs galimiems dideliems iššūkiams.

Tyrimo ataskaitoje:

Verslo, kurio apyvarta tarp 1 ir daugiau nei 10 mln. eur per metus, požiūris į kreditų rizikų valdymą
Motyvai, kodėl skirtingi rizikų instrumentai naudojami ar nenaudojami
Ekspertų iš valstybinio ir privataus sektoriaus įžvalgos
  • Naudojimasis kreditų rizikų valdymo įrankiais tarp vidutinių ir didelių yra gana dažnas – 60 proc. dažniau ar rečiau tai daro.
  • Net 40 proc. vidutinių ir didelių šalies įmonių niekada nėra naudojęsi jokiais kreditų rizikų valdymo įrankiais.
  • Dažniau renkamasi naudotis ne kompleksiniais sprendimais, o atskirais pavieniais instrumentais arba verslo sprendimais: populiariausia finansinių rizikų valdymo priemonė yra išankstinis mokėjimas, antroje vietoje – kreditinės ataskaitos, trečioje – skolų išieškojimas.
  • Kreditų rizikų valdymo instrumentų Lietuvos verslas nenaudoja aktyviai, nes pasitiki klientais ir partneriais; kaina nėra tokį sprendimą lemiantis veiksnys. Pasitikėjimas, tikėtina, kyla iš stabilios ekonomikos laikų, bet šiandienos ekonominė ir geopolitinė situacija turėtų paskatinti verslus atidžiau planuoti galimas rizikas ir nepasikliauti tik emociniu pasitikėjimu.
  • Prasidėjęs karas Europoje ir išaugęs ekonominis neapibrėžtumas ir galimos recesijos nuojauta verslus paskatino aktyviau naudotis rizikų valdymo priemonėmis
  • Eksportuodami šalies verslai daugiausiai sprendžia problemas, naudodamiesi skolų išieškojimu ir kreditų draudimu, nei bando joms užbėgti už akių, vertindami klientų ir partnerių patikimumą perkant kreditines ataskaitas.

Tyrimą inicijavo: